tipperary
latest news
Thursday, March 28th
MLGFA U16 Championship Round 5 Tipperary V Waterford
Munster U16 Championship Rnd 5Our Tipperary Ladies U16 Football teams ..
Friday, March 22nd
Senior Team Announcement. Lidl NFL Div 2 Rnd 7 V Donegal 24.3.24
Senior Team Announcement Tipperary Ladies Senior Manager, Peter Creed..
Friday, March 22nd
MLGFA U16A Championship Rnd 4 Team Announcement
U16A Team Announcement Tipperary Ladies U16A Manager Barry Burke ha..
Friday, March 22nd
MLGFA U16B Sharon O'Keeffe Tournament Rnd 4 Team Announcement
U16B Team Announcement Tipperary Ladies U16 B Manager, Raymie Adcoc..
latest fixtures
Friday 29th March | ||
---|---|---|
Adult Div 2 | ||
Moyne Templetuohy | 19:30 | Thurles Sarsfields |
Adult Div 3 | ||
Golden Kilfeacle | 19:30 | Slieve Felim Rapparees |
u-21 Div 2 | ||
St Patricks | 16:00 | Arravale Rovers |
Saturday 30th March | ||
u-17 Div 3 | ||
Lattin Cullen / Emly | 16:00 | Cappawhite |
u-17 Div 4 | ||
Rockvale Rovers | 16:00 | Moyne Templetuohy |
Sunday 31st March | ||
u-17 Div 3 | ||
Clonmel Commercials | 15:00 | Moyle Rovers |
u-21 Div 3 | ||
Slieve Felim Rapparees | 10:45 | Lattin Cullen / Emly |
Monday 1st April | ||
u-17 Div 4 | ||
Clerihan | 16:00 | Sliabh na mBan |
u-17 Div 2 | ||
Arravale Rovers | 17:00 | Brian Borus |
u-17 Div 1 | ||
Moycarkey Borris | 18:00 | Templemore |
u-17 Div 4 | ||
Aherlow | 19:15 | Fethard 2 |
Ballina | 19:15 | Golden Kilfeacle |
u-17 Div 3 | ||
Ballyporeen | 19:15 | Mullinahone |
u-17 Div 1 | ||
Galtee Rovers St Pecauns | 19:15 | St Odhrans Silvermines |
Adult Div 2 | ||
Loughmore Castleiney | 17:00 | Holycross Ballycahill |
u-21 Div 1 | ||
Brian Borus | 12:00 | Galtee Rovers St Pecauns |
Moyle Rovers | 15:00 | Fethard |
u-21 Div 2 | ||
Moyne Templetuohy | 15:00 | Ardfinnan |
u-21 Div 3 | ||
Clonmel Commercials | 15:00 | Cappawhite |
u-21 Div 4 | ||
Golden Kilfeacle | 17:00 | Rockvale Rovers |
Friday 5th April | ||
u-17 Div 3 | ||
Cappawhite | 18:30 | Thurles Sarsfields |
Saturday 6th April | ||
Adult Div 3 | ||
Rockvale Rovers | 19:45 | Sliabh na mBan |
Sunday 7th April | ||
Adult Div 1 | ||
Brian Borus | 15:00 | Moyle Rovers |
Fethard | 15:00 | Boherlahan Dualla |
Galtee Rovers St Pecauns | 15:00 | Cahir |
Templemore | 15:00 | Aherlow |
Adult Div 2 | ||
Cappawhite | 15:00 | Arravale Rovers |
Moycarkey Borris | 15:00 | Ardfinnan |
Adult Div 3 | ||
Lattin Cullen / Emly | 12:00 | Fethard 2 |
Rockwell Rovers | 15:00 | St Odhrans Silvermines |
Adult Div 4 | ||
Ballyporeen | 12:00 | Slieve Felim Rapparees 2 |
Brian Borus 2 | 12:00 | Borrisokane Gaels |
Clerihan | 12:00 | Clonmel Commercials 2 |
St Patricks 2 | 12:00 | Moyne Templetuohy 2 |
Monday 8th April | ||
u-17 Div 2 | ||
Brian Borus | 19:15 | Ardfinnan |
u-17 Div 4 | ||
Fethard 2 | 19:15 | Clerihan |
Golden Kilfeacle | 19:15 | Rockvale Rovers |
u-17 Div 3 | ||
Moyle Rovers | 19:15 | Ballyporeen |
u-17 Div 4 | ||
Moyne Templetuohy | 19:15 | Ballina |
u-17 Div 3 | ||
Mullinahone | 19:15 | Clonmel Commercials |
Rockwell Rovers | 19:15 | Lattin Cullen / Emly |
u-17 Div 4 | ||
Sliabh na mBan | 19:15 | Aherlow |
u-17 Div 1 | ||
St Odhrans Silvermines | 19:15 | Moycarkey Borris |
u-17 Div 2 | ||
St Patricks | 19:15 | Boherlahan Dualla |
u-17 Div 1 | ||
Templemore | 19:15 | Galtee Rovers St Pecauns |
Sunday 14th April | ||
u-21 Div 1 | ||
Fethard | 15:00 | Brian Borus |
Galtee Rovers St Pecauns | 15:00 | Moyle Rovers |
u-21 Div 2 | ||
Cahir | 15:00 | Arravale Rovers |
Holycross Ballycahill | 15:00 | Ardfinnan |
u-21 Div 3 | ||
Cappawhite | 15:00 | Slieve Felim Rapparees |
Lattin Cullen / Emly | 15:00 | Clonmel Commercials |
u-21 Div 4 | ||
Rockvale Rovers | 12:00 | Fethard 2 |
Mullinahone | 15:00 | Golden Kilfeacle |
Sunday 21st April | ||
Adult Div 1 | ||
Boherlahan Dualla | 15:00 | Brian Borus |
Cahir | 15:00 | Aherlow |
Clonmel Commercials | 15:00 | Templemore |
Moyle Rovers | 15:00 | Fethard |
Adult Div 2 | ||
Arravale Rovers | 15:00 | Moyne Templetuohy |
Holycross Ballycahill | 15:00 | Ardfinnan |
St Patricks | 15:00 | Moycarkey Borris |
Thurles Sarsfields | 15:00 | Cappawhite |
Adult Div 3 | ||
Fethard 2 | 12:00 | Rockwell Rovers |
Sliabh na mBan | 15:00 | Golden Kilfeacle |
Slieve Felim Rapparees | 15:00 | Rockvale Rovers |
St Odhrans Silvermines | 15:00 | Lattin Cullen / Emly |
Adult Div 4 | ||
Borrisokane Gaels | 12:00 | Slieve Felim Rapparees 2 |
Moyne Templetuohy 2 | 12:00 | Clonmel Commercials 2 |
Killenaule | 15:00 | Ballyporeen |
Roscrea | 15:00 | Clerihan |
Monday 22nd April | ||
u-17 Div 4 | ||
Aherlow | 19:15 | Clerihan |
u-17 Div 2 | ||
Ardfinnan | 19:15 | Arravale Rovers |
u-17 Div 4 | ||
Ballina | 19:15 | Rockvale Rovers |
u-17 Div 2 | ||
Boherlahan Dualla | 19:15 | Fethard |
u-17 Div 3 | ||
Cappawhite | 19:15 | Rockwell Rovers |
Clonmel Commercials | 19:15 | Ballyporeen |
u-17 Div 4 | ||
Fethard 2 | 19:15 | Sliabh na mBan |
u-17 Div 1 | ||
Galtee Rovers St Pecauns | 19:15 | Moycarkey Borris |
u-17 Div 4 | ||
Golden Kilfeacle | 19:15 | Moyne Templetuohy |
u-17 Div 3 | ||
Lattin Cullen / Emly | 19:15 | Thurles Sarsfields |
Moyle Rovers | 19:15 | Mullinahone |
u-17 Div 1 | ||
St Odhrans Silvermines | 19:15 | Templemore |
Sunday 28th April | ||
u-21 Div 1 | ||
Brian Borus | 15:00 | Moyle Rovers |
Galtee Rovers St Pecauns | 15:00 | Fethard |
u-21 Div 3 | ||
Cappawhite | 15:00 | Lattin Cullen / Emly |
Clonmel Commercials | 15:00 | Slieve Felim Rapparees |
u-21 Div 4 | ||
Golden Kilfeacle | 12:00 | Fethard 2 |
Rockvale Rovers | 15:00 | Mullinahone |
Monday 6th May | ||
Adult Div 1 | ||
Aherlow | 19:00 | Galtee Rovers St Pecauns |
Boherlahan Dualla | 19:00 | Moyle Rovers |
Cahir | 19:00 | Clonmel Commercials |
Fethard | 19:00 | Brian Borus |
Adult Div 2 | ||
Ardfinnan | 19:00 | Loughmore Castleiney |
Arravale Rovers | 19:00 | Thurles Sarsfields |
Cappawhite | 19:00 | Moyne Templetuohy |
Holycross Ballycahill | 19:00 | St Patricks |
Adult Div 3 | ||
St Odhrans Silvermines | 16:00 | Fethard 2 |
Rockvale Rovers | 19:00 | Golden Kilfeacle |
Rockwell Rovers | 19:00 | Lattin Cullen / Emly |
Sliabh na mBan | 19:00 | Slieve Felim Rapparees |
Adult Div 4 | ||
Clonmel Commercials 2 | 16:00 | St Patricks 2 |
Moyne Templetuohy 2 | 16:00 | Roscrea |
Slieve Felim Rapparees 2 | 16:00 | Brian Borus 2 |
Borrisokane Gaels | 19:00 | Killenaule |
latest results
Wednesday 27th March | ||
---|---|---|
u-17 Div 2 | ||
Fethard | 7-11 V 1-9 | St Patricks |
Monday 25th March | ||
u-17 Div 3 | ||
Thurles Sarsfields | 3-5 V 11-6 | Rockwell Rovers |
u-21 Div 2 | ||
Holycross Ballycahill | - V - | Moyne Templetuohy |
Sunday 24th March | ||
Adult Div 1 | ||
Clonmel Commercials | 1-10 V 0-4 | Galtee Rovers St Pecauns |
Adult Div 2 | ||
St Patricks | 7-14 V 1-0 | Loughmore Castleiney |
Moycarkey Borris | 3-5 V 6-9 | Holycross Ballycahill |
Adult Div 4 | ||
Roscrea | 2-4 V 3-8 | St Patricks 2 |
Clerihan | 2-2 V 5-8 | Moyne Templetuohy 2 |
u-21 Div 4 | ||
Fethard 2 | 1-5 V 3-18 | Mullinahone |
Saturday 23rd March | ||
Adult Div 1 | ||
Templemore | 2-7 V 4-11 | Cahir |
Adult Div 4 | ||
Killenaule | 1-4 V 2-16 | Brian Borus 2 |
Monday 18th March | ||
u-21 Div 2 | ||
Cahir | 7-7 V 3-11 | St Patricks |
Sunday 10th March | ||
Adult Div 1 | ||
Aherlow | 1-11 V 1-7 | Clonmel Commercials |
Galtee Rovers St Pecauns | 7-17 V 2-6 | Templemore |
Adult Div 2 | ||
Loughmore Castleiney | 1-10 V 2-7 | Moycarkey Borris |
Ardfinnan | 4-12 V 2-3 | St Patricks |
Adult Div 4 | ||
Slieve Felim Rapparees 2 | 5-10 V 1-4 | Killenaule |
Clonmel Commercials 2 | - V - | Roscrea |
Brian Borus 2 | 7-8 V 1-2 | Ballyporeen |
St Patricks 2 | 1-9 V 3-3 | Clerihan |
©2022 Copyrights tipperary ladies gaelic. website by sportlomo
facebook
@tippladiesfootball
twitter
@tippladiesfootball