Upcoming Events

FACEBOOK

  • 1 Tipperay Under 16 2018
  • 1 LNFL 2019 v Cork
  • 1 2018 Division 2 League Champions
  • 1 Cahir - County Senior Champions 2018
  • 1 All Ireland Intermediate Champions
  • 1 LNFL 2019 v Cork

Monday 20th May, 2019
Peil na Cailini Round 3
19:00 Cahir vs Slieve Feilm Rapparees Seamus Lawlor Duneske
19:15 Moyne Templetouhy vs Clonmel Commercials Michael Heffernan Moyne Templetouhy
19:30 Ballina vs Rockwell Rovers 1 Jim Lees Ballina
19:30 Brian Borus vs Cappawhite John Murphy Clogheen
Tuesday 21st May, 2019
19:30 Fethard vs SliabhnaMban Caoimhe Ryan Fethard
19:30 Galtee Rovers vs Silvermines Mike Duffy Bansha
19:30 Moycarkey Borris vs St Patricks Michael Towey Moycarkey Borris
Wednesday 22nd May, 2019
19:00 Thurles Gaels vs Clonmel Commercials 2 Billy Cummins Thurles Gaels
19:30 Ardfinnan vs Aherlow Seamus Lawlor Ardfinnan
19:30 Ballyporeen vs Holycross Ballycahill Mike Duffy Ballyporeen
19:30 Templemore vs Moyle Rovers Rory Kennedy Templemore School Pitch
19:45 Thurles Sarsfields vs Boherlahan Michael Heffernan Boherlahan
20:00 Golden/Kilfeacle 1 vs Fethard 2 Mike Duffy Golden
Thursday 23rd May, 2019
19:30 Arravale Rovers vs Mullinahone TBC Arravale Rovers
19:30 Moycarkey Borris 2 vs Bye TBC Moycarkey Borris
Sunday 26th May, 2019
KO Division 2
00:00 Moycarkey Borris vs Templemore TBC TBC
KO Division 1
00:00 Moyle Rovers vs Aherlow TBC TBC
KO Division 3
13:00 Moyne Templetouhy vs SliabhnaMban TBC TBC
Thursday 30th May, 2019
U12 Peil na Cailíní Stage 1 Group 1/2
19:30 Boherlahan vs Ardfinnan TBC Boherlahan
U12 Peil na Cailíní Stage 1 Group 3/4
19:30 Cappawhite vs Ballyporeen Mike Duffy Cappawhite
U12 Peil na Cailíní Stage 1 Group 1/2
19:30 Clerihan vs Arravale Rovers TBC Clerihan
19:30 Clonmel Commercials vs Aherlow TBC Clonmel Sports Field
U12 Peil na Cailíní Stage 1 Group 3/4
19:30 Clonmel Commercials 2 vs Golden/Kilfeacle 1 TBC Clonmel Sports Field
19:30 Fethard 2 vs Bye TBC Fethard
U12 Peil na Cailíní Stage 1 Group 1/2
19:30 Holycross Ballycahill vs Brian Borus TBC Holycross
U12 Peil na Cailíní Stage 1 Group 3/4
19:30 Lattin/Cullen/Emly vs Cahir TBC Lattin
19:30 Moycarkey Borris 2 vs Ballina TBC Moycarkey Borris
U12 Peil na Cailíní Stage 1 Group 1/2
19:30 Moyle Rovers vs Fethard TBC Moyle Rovers
U12 Peil na Cailíní Stage 1 Group 3/4
19:30 Mullinahone vs Thurles Gaels TBC Mullinahone
U12 Peil na Cailíní Stage 1 Group 1/2
19:30 Rockwell Rovers 1 vs Silvermines TBC New Inn
19:30 SliabhnaMban vs Moycarkey Borris TBC Ballyneale
U12 Peil na Cailíní Stage 1 Group 3/4
19:30 Slieve Feilm Rapparees vs Moyne Templetouhy TBC Upperchurch
19:30 St Patricks vs Thurles Sarsfields TBC St Patricks
U12 Peil na Cailíní Stage 1 Group 1/2
19:30 Templemore vs Galtee Rovers TBC Templemore-Main Pitch
view all fixtures here

Thursday 16th May, 2019
U12 Peil na Cailíní Stage 1 Group 1/2
Clonmel Commercials 1 - 1 vs 4 - 6 Ardfinnan
Tuesday 14th May, 2019
Boherlahan 4 - 4 vs 5 - 5 SliabhnaMban
Monday 13th May, 2019
Holycross Ballycahill 0 - 3 vs 2 - 8 Fethard
Thursday 09th May, 2019
Arravale Rovers 2 - 6 vs 1 - 0 Holycross Ballycahill
Moycarkey Borris 5 - 14 vs 2 - 2 Silvermines
Ardfinnan 9 - 6 vs 0 - 1 Clerihan
SliabhnaMban 4 - 7 vs 3 - 1 Moyle Rovers
Wednesday 08th May, 2019
Brian Borus 4 - 8 vs 3 - 4 Aherlow
Fethard 2 - 8 vs 1 - 3 Rockwell Rovers 1
Galtee Rovers 4 - 11 vs 1 - 1 Clonmel Commercials
Monday 06th May, 2019
Templemore 0 - 3 vs 0 - 1 Boherlahan
Sunday 28th April, 2019
U16 A KO 2019
Bye - vs - Galtee Rovers
Monday 06th May, 2019
KO U16A 2019
Galtee Rovers 1 - 14 vs 2 - 8 Fethard
Sunday 28th April, 2019
Bye - vs - Galtee Rovers
Fethard 2 - 12 vs 4 - 4 Templemore
Sunday 05th May, 2019
U16 B Championship 2019 KO
Moycarkey Borris 1 - 8 vs 3 - 9 St Patricks
Sunday 28th April, 2019
SliabhnaMban 1 - 9 vs 3 - 11 Moycarkey Borris
St Patricks 5 - 10 vs 4 - 11 Moyne Templetouhy
Monday 06th May, 2019
U16 C 2019 KO Championship
Holycross Ballycahill 6 - 6 vs 1 - 8 Arravale Rovers
Sunday 28th April, 2019
Arravale Rovers 3 - 7 vs 1 - 6 Cahir
Holycross Ballycahill 5 - 10 vs 5 - 8 Thurles Sarsfields
U16 D KO Championsip 2019
Rockvale Rovers 3 - 4 vs 3 - 11 Lattin/Cullen/Emly
Slieve Feilm Rapparees 7 - 2 vs 2 - 11 Aherlow
Monday 29th April, 2019
U12 Peil na Cailíní G1
Slieve Feilm Rapparees 1 - 6 vs 0 - 0 Ballina
Saturday 27th April, 2019
Templemore 3 - 1 vs 3 - 1 Silvermines
Friday 03rd May, 2019
U12 Peil na Cailíní G2
Brian Borus 3 - 6 vs 5 - 8 Ardfinnan
Monday 29th April, 2019
Cahir 3 - 1 vs 4 - 1 Ballyporeen
Thursday 25th April, 2019
U12 Peil na Cailíní G3
Lattin/Cullen/Emly 0 - 2 vs 3 - 8 Arravale Rovers
Wednesday 24th April, 2019
Cappawhite 6 - 3 vs 7 - 6 Aherlow
Monday 29th April, 2019
U12 Peil na Cailíní G4
Moyne Templetouhy 4 - 2 vs 5 - 2 Thurles Sarsfields
Friday 26th April, 2019
Thurles Gaels 1 - 1 vs 6 - 6 Holycross Ballycahill
Wednesday 01st May, 2019
U12 Peil na Cailíní G5
Mullinahone 3 - 4 vs 2 - 3 St Patricks
Tuesday 30th April, 2019
SliabhnaMban 1 - 1 vs 4 - 2 Clonmel Commercials
Sunday 28th April, 2019
Clonmel Commercials 1 - 4 vs 4 - 12 Fethard
Wednesday 01st May, 2019
U12 Peil na Cailíní G6
Moycarkey Borris 2 2 - 1 vs 1 - 7 Clonmel Commercials 2
Fethard 2 2 - 4 vs 2 - 2 Clerihan
Sunday 28th April, 2019
Clonmel Commercials 2 1 - 3 vs 3 - 6 Fethard 2
Wednesday 24th April, 2019
Moycarkey Borris 2 2 - 0 vs 4 - 4 Clerihan
Sunday 28th April, 2019
U12 Peil na Cailíní G7
Golden/Kilfeacle 1 0 - 1 vs 7 - 2 Rockwell Rovers 1
Wednesday 24th April, 2019
Boherlahan 0 - 1 vs 5 - 8 Galtee Rovers
view all results here

Main Sponsors

Player Profile

Rachel Sweeney